• 11.12.2023
  • 18×

Týden s čerty

Tento týden byl pro naše malé školáky plný radosti a kreativity. Na začátku týdne je přivítal Mikuláš, který přinesl nejen radost, ale i námět pro zajímavou tvůrčí činnost. Společně jsme se ponořili do světa netradičního malování kávou, kde děti vytvořily nádherné čerty. Při této aktivitě jsme nezapomněli na písničky pro čerty, což vytvořilo veselou atmosféru. Ve společném kruhu jsme se také ponořili do příběhů o svaté Barboře a Mikulášovi, čímž jsme propojili zábavu s vzděláním.

Druhá polovina týdne byla ve znamení příprav na blížící se vánoční jarmark. Děti se s nadšením pustily do výroby různých výrobků a zdobení, které budou prezentovat na jarmarku. Venku na hřišti jsme si užívali zimní radovánky, koulování a stavění andělíčků ve sněhu. Pro zpestření a pro podporu pohybové aktivity jsme zavedli písmenkovou jógu, která děti nadchla a zároveň přinesla radost.  V průběhu týdne jsme také navštívili Domov seniorů, kde děti svým krátkým vystoupením rozdaly úsměvy a radost nejen samy sobě, ale i obyvatelům domova. Recitace, hraní Čertí pohádky a zpívání čertích písniček vytvořily nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová