• 5.1.2024
  • 43×

Vánoční atmosféra

Prosincové tvoření, které se v naší družině konalo, v nás probudilo vánoční atmosféru, a tak jsme s dětmi prostory tříd a chodbu vyzdobili stromečkem, andílky, vločkami a baňkami na větvičce, které děti samy vytvořily. Nesměl chybět už tradiční adventní svícen a kalendáře. V jednom adventním kalendáři měli děti na každý den přichystaný úkol se sladkostmi a druhý si samy vyrobily, aby mohly každý den škrtat dny do Vánoc. Při všem tom tvoření jsme se naučili zpívat koledu "Půjdem spolu do Betléma", četli jsme z knihy Adventní příběhy a povídali si o tradicích a zvycích. Družina nám taky krásně voněla lineckým cukrovím, které jsme společně upekli na školní vánoční jarmark. Nezapomněli jsme ani na dovádění ve sněhu na školním hřišti. Dovedné ruce také nelenily, děti si v něm ušily pejska, vánočního skřítka a stromeček.

Blanka Sedlaříková a Markéta Rusňáková