• 13.11.2023
  • 17×

Zářivé lampióny

Začali jsme povídáním o svatém Martinovi, který je spojen s tradičními oslavami 11. listopadu. Děti se dozvěděly o jeho příběhu a tradicích spojených s tímto dnem. Navíc jsme se bavili o pranostikách ke dni svatého Martina. Společně jsme si vyrobili papírového koně a lampiony z papíru, které jsme mohli využít při lampionovém průvodu. Kreativita se však neomezila jen na papír – děti projevily svou fantazii při výrobě hlavy lišky z listů.

V průběhu celého týdne jsme si užívali společné stolní hry, jako jsou oblíbené Labyrinth a Mikádo. Zažili jsme společnou radost ze hry Na hloupou kuchařku a skákání přes švihadlo na hřišti, a nechybělo ani vzrušení z tajemné Tiché pošty a veselé Kukačky. Dočetli jsme knížku Káťa a Škubánek, posbírali bodíky do našeho kvízu a budeme číst další.

Bc. Ludmila Šromotová a Bc. Romana Ďurišová