• 21.4.2023
  • 20×

Země má

Den Země je den, který má za cíl připomínat lidem, že nemáme jiný domov. A že bychom o něj tedy měli pečovat. Příběh o dívce, která při sběru hub našla odpad v lese, byl počátkem našeho povídání o třídění odpadu. Ukázali jsme si jaké máme kontejnery na odpad a zahráli si hru s tříděním odpadu. Pomocí karet jsme si povídali o tom, jak nezatěžovat naši zem. Na hřišti skáčeme, hrajeme míčovou školku a kopanou, ale také jsme si ho uklidili tím, že se sbírali kameny a klacíky, které tam být nemusí. Děti si vytvořili panáčka Země, použili vodové barvy a skládali harmoniku. Dočetla se kniha Míšovo tajemství a začala se číst další - Moje krásné příběhy o zvířátkách. Kukačky kukaly a nová hra – malování na záda v řetězci se dětem líbila.