• 29.5.2023

3. místo v celostátní soutěži KEV

V tomto školním roce vyhlásil Klub ekologické výchovy Praha u příležitosti 50. výročí členství České republiky v mezinárodní organizaci UNESCO již tradiční celostátní fotografickou, literární a výtvarnou soutěž na téma Příroda i člověk utvářejí světové i národní dědictví. Naše škola měla zastoupení hned ve 2 kategoriích výtvarné - žáci třídy kvarty, kteří se ve svých dílech věnovali problematice globálního oteplování a fotografické – žákyně třídy kvinty Veronika Adamcová a Jana Burdíková, které se zaměřily na krajinu břidlice typickou pro zdejší region. Na fotografiích zachytily zajímavé objekty vytvořené neživou přírodou. Veronika Adamcová  se svou sérií fotografií Krásy břidličné vrásy v celostátním kole obstála a získala krásné 3. místo. Do soutěže se zapojilo celkem 53 škol, zasláno bylo 198 fotografií a 420 výkresů. Slavnostní předávání diplomů a cen proběhne 16. června v Černínském paláci, hlavním sídle Ministerstva zahraničních věcí České republiky za účasti členů České komise pro UNESCO a Zeleného kříže ČR.

Gratulujeme.

Mgr. Milena Mačáková