• 13.9.2023

Adaptační kurz kvinty a 1.RG

Adaptační kurz žáků kvinty a 1.RG proběhl ve dnech 6. až 8. září, a to pod dohledem třídních učitelek Mgr. Ireny Collinsové a Zuzany Kotrlové, výchovné poradkyně pro gymnázium Mgr. Andrey Mášové a nové asistentky Eilish Bennett, rodilé mluvčí.  Ubytováni jsme byli v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí, hotel nám poskytl jednak klidné zázemí, jednak možnost koupání v místním krytém bazénu, po dlouhých túrách jsme rádi využili také místní vířivku. První den nás čekala vycházka naučnou stezkou Hanuše, kterou nás provedl pan Jindřich Škařupa, jenž nás obohatil o spoustu zajímavostí a perliček z historie tohoto místa, ať už šlo o historická fakta, nebo neověřené pověsti. Výlet jsme zakončili v areálu Dobré pohody, kde jsme si opekli špekáčky. Druhý den nás čekala více než 15kilometrová túra, během které jsme navštívili rozhlednu Šanci v Jakubčovicích a mohli se pokochat krásnými výhledy na Hradec a okolí. Večery byly věnovány seznamování žáků, úkolů se žáci zhostili statečně, dozvěděli jsme se něco o nich samotných, ale také to, jak se vnímají navzájem, co si kdo o kom pamatuje, čeho se v následujícím roce bojí a na co se naopak těší. Do těchto aktivit, připravených Mgr. Mášovou, se zapojily také obě třídní učitelky a Eilish. Třetí den jsme navštívili zámecké konírny, kdo chtěl (a ještě ho nebolely nohy), mohl si projít zámecké zahrady.

Adaptační kurz se velmi vydařil, žáci toho hodně nachodili a namluvili (díky Eilish probíhala značná část komunikace v angličtině), navzájem se o něco více poznali. My nově vzniklým kolektivům přejeme spoustu dalších  krásných společných zážitků!

Mgr. Zuzana Kotrlová, Mgr. Irena Collinsová, Mgr. Andrea Mášová