• 13.9.2021
  • 14×

Adaptační pobyt žáků primy a kvinty

Ve středu 8. září vyrazily první ročníky gymnázia na společný adaptační pobyt do malebného prostředí obce Bílá v Beskydech. Ubytování bylo zajištěno v chatě Hořec, jež je součástí hotelu Bauer. Čekal nás vskutku nabitý program. Vypravili jsme se na dobrodružnou stezku Po stopách beskydských pašeráků, plnou zajímavých úkolů, visutých lanových mostů, bludišť a jiných překážek. Příjemný bonus nám zajistily krásné výhledy na Lysou horu a okolní vrcholy Beskyd. Dalším lákavým cílem se stalo údolí řeky Smradlavy s vývěrem sirného pramene. Osvěžil všechny mladé odvážlivce, kteří se nezalekli sirného zápachu, bílého povlaku a fialového zbarvení (bakterie Chromatium) vody. Nevynechali jsme ani dominantu obce Bílá, dřevěný kostel svatého Bedřicha, ojedinělou stavbu severské architektury, která se vymyká všem ostatním obvyklým tvarům typických pro beskydské kostely. Ani zoologové nepřišli zkrátka. Obůrka v Bílé nabídla pozorování daňků, jelenů, muflonů, divočáků, zlatých bažantů a jezevce z bezprostřední blízkosti. Po túrách přišla vhod relaxace ve wellness centru a dětském letním parku Na Bílé. Žáci si mohli vyzkoušet celou řadu aktivit: tubingové dráhy, lanový park, vzdušné trampolíny, rýžování polodrahokamů, vodní svět, lodičky, aquazorbing apod. Noční dobrodružství připravila třída kvinta, která pro své mladší spolužáky zorganizovala stezku odvahy.

Třídenní pobyt plný seznamovacích, komunikačních a pohybových aktivit s cílem poznat své nové spolužáky, stmelit a utužit třídní kolektiv a blíže se seznámit s třídním učitelem se tak bezesporu vydařil.

Mgr. Milena Mačáková