• 8.6.2023

Basketpárty

V sobotu 3. 6. 2023 se sjeli z celé republiky bývalí maturanti, aby si zahráli basketbal. Ten tady hrávali už za svých studií, většinou jen tak, pro radost. Účast mohla být i větší, ale někteří nemohli dojet. Tak snad příště. Hned dvanáctka „kluků“ maturovala mezi lety 1993 až 2003, ale na kvalitě hry a jejich zápalu to nebylo vidět. Výborně je doplňovali mladší maturanti, dokonce i letošní. A samozřejmě i současní žáci, takže se na palubovce potkávali otcové se syny. O skóre šlo až v poslední řadě, přesto byl boj mezi družstvy lítý. Naštěstí se vše obešlo bez nějakých závažných zranění, jen pár naražených prstů. Na příštím, zimním srazu, který se uskuteční 2. 12. 2023, bychom rádi přivítali i hráčky z řad současných, i bývalých žákyň naší školy. Celá akce se uskutečnila při příležitosti 70. výročí založení gymnázia a 100 let od založení českého školství ve Vítkově.

Tomáš Kaluža