• 27.6.2023

Beseda s Ivonou Březinovou

Dne 21. června ve středu navštívila naší školu česká spisovatelka knih pro děti a mládež, paní Ivona Březinová. V první půlce přednášky nás seznámila se svým životním příběhem a popsala, jak se dostala k tvůrčímu psaní. Také nám vysvětlila, jak funguje knihtisk a jak se vyrábí knihy. V druhé polovině besedy jsme rozebírali její díla, například “Teta to zase plete” nebo “Táta to motá”, která jsou určena spíše pro menší děti. Poté jsme z odlehčené atmosféry zabrousili do těžkých témat jako anorexie, bulimie, závislosti na drogách a automatech. Všechny tyto problémy najdeme v příbězích série 3 knih “Holky na vodítku”. Nakonec nám paní Březinová představila knihu “Řvi potichu, brácho”, která vypráví příběh o chlapci s autismem. Beseda byla velice zajímavá a určitě se všichni těšíme, kterou knížkou nás paní Březinová překvapí příště.

Karolína Haasová, 7. G