• 10.2.2022

Biologická olympiáda

V pondělí 7. února se na tři vyučovací hodiny sešli biologičtí nadšenci z celého gymnázia, aby porovnali své znalosti a dovednosti ve všech kategoriích náročné soutěže Biologická olympiáda. Pro žáky vyššího gymnázia byla určena kategorie A a B s názvem Drž si balanc aneb rovnováhy a zpětné vazby v přírodě a pro kategorie C a D aktuální téma Jak přežít zimu. Žáci se již tradičně potýkali s poznáváním organismů, vyplňovali test a plnili rozmanité laboratorní úkoly např. rozbor pupenů našich dřevin, osmotické jevy v buňce, rovnováha člověka, typy rybích šupin či pokusy s klidovými útvary rostlin. V kategorii A se na 1. místě umístila Klára Vašutová ze septimy, v kategorii B obsadil 1. místo Vojtěch Jakubík ze sexty, v kategorii C bodovala Veronika Adamcová z kvarty a v kategorii D Štěpán Urbánek ze sekundy.

Mgr. Milena Mačáková