• 20.9.2023

Ekologická exkurze Rejvíz

V úterý 19. září se žáci septimy a oktávy vydali v rámci studia biologie na ekologickou exkurzi do oblasti Hrubého Jeseníku. Hlavním bodem programu bylo druhé nejnavštěvovanější místo v CHKO Jeseníky - národní přírodní rezervace Rejvíz se stejnojmennou naučnou stezkou. Po haťovém chodníku jsme se dostali až k Velkému mechovému jezírku, kde byl čas na vyplnění pracovních listů, ke kterým žáci získali podklady z odborného výkladu, informačních tabulí a předchozích hodin biologie. Zaměřili jsme se na sledování změny druhové skladby, glaciální relikty např. žluťáska borůvkového či šídlo rašelinné, způsob výživy masožravých rostlin a typy rašelinišť na území ČR. Důraz byl kladen také na ochranu přírody a seznámení s hlavními kategoriemi zvláště chráněných území. Následovala pěší túra po červené na kamennou rozhlednu Zlatý Chlum, postavenou podle návrhu ředitele školy v Supíkovicích Eduarda Zelenky a dále po modré na pegmatitové Čertovy kameny, kde se nám otevřel nádherný výhled na město Jeseník, údolí říčky Bělé, Rychlebské hory a polské Otmuchovské jezero. Poté stačilo ještě zdolat poslední 2 km do obce Česká Ves k přistavenému autobusu. Ač to ráno s počasím nevypadalo příliš dobře, nakonec nám téměř nepršelo, což rovněž přispělo k vydařené exkurzi.

Mgr. Milena Mačáková