• 13.10.2023

Energetická olympiáda

V pátek 13. 10. 2023 se odvážný tým žáků vyššího gymnázia ve složení Vojtěch Jakubík, Dan Juroška (8. G) a Samuel Sendrei (7. G) pustil do řešení celostátního kola soutěže Energetická olympiáda. Žáci on-line řešili otázky zaměřené na úspory energií, růst koncentrace oxidu uhličitého, opatření EU v rámci balíčku Fit for 50, obchodování na energetické burze, provoz různých typů elektráren, obnovitelné a neobnovitelné zdroje apod. Pracovali s odborným textem, počítali obtížné úlohy na spotřeby energií, statisticky vyhodnocovali údaje získané z tabulek a vyhledávali potřebné technické informace. To vše museli zvládnout v rámci časového limitu. Z třiceti úkolů měli celých 27 odpovědí správně, což jim zabezpečilo 62. místo z celkového počtu 430 týmů.

Moc blahopřejeme.

Mgr. Milena Mačáková