• 5.4.2022
  • 10×

Geologická olympiáda

V pondělí 4. dubna se v budově Slezského zemského muzea v Opavě konalo krajské kolo Geologické olympiády. Gymnázium reprezentovaly žákyně třídy kvarty Veronika Adamcová v kategorii A a žákyně třídy sexty Klára Vrbická v kategorii B. Soutěžící čekal písemný test z oblastí vulkanologie, petrologie, mineralogie, paleontologie, glaciologie, hydrogeologie a inženýrské geologie. V praktické části se dívky věnovaly poznávání vzorků minerálů, hornin a rostlinných a živočišných fosilií. Po soutěžní sekci čekala účastníky olympiády odborná diskuse a zajímavá prohlídka muzejních sbírek. Obě žákyně s přehledem dosáhly na patřičný počet bodů a staly se tak úspěšnými řešitelkami krajského kola Geologické olympiády ve svých kategoriích, Klára Vrbická obsadila v kategorii B krásné 6. místo, Veronika Adamcová v kategorii A místo 18.

Blahopřejeme.

Mgr. Milena Mačáková