• 14.3.2024

Imaginárium a Svět fantazie Jindry Čapka

29. února jsme s žáky 6. G navštívili v opavském Domě umění a kostele sv. Václava výstavy IMAGINÁRIUM bratří Formanů a Svět fantazie Jindry Čapka. Výstava dvou set originálů knižních ilustrací pro děti, mezinárodně uznávaného výtvarníka, odkrývala podivuhodný svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí, např. Pinocchio, Šeherezáda či Barbucha. Výstava Imaginárium představovala výtvarný, hravý a tajuplný svět divadelníků, výtvarníků a přátel spřízněných skrze spolupráci a osobní přátelství s Divadlem bratří Formanů. Rozsáhlá instalace oslavovala svojí spontánností a hravostí tvořivost, představivost a krásu, hravé objekty tu ožívaly a staly se krajinou plnou lidské fantazie a příběhů. Žáci byli překvapeni celkovou instalací, líbila se jim hudba, která výstavu doprovázela i samotný prostor kostela sv. Václava.

Mgr. Terezie Šímová