• Lukáš Váňa

Kalety 2019 - Sportovní závody

Sportovní zápolení mezi družebními školami z Vítkova a polských Kalet stále pokračuje.

Ilustrační fotografie

V pátek 4. října 2019 jsme byli pozváni do Polska a pro 40 našich žáků byly připraveny soutěže v běhu, kopané, basketbalu a palantě (pravidla připomínají basebal). V běhu se na prvním místě ve svých kategoriích umístili Lukáš Adámek a Nela Thammová, pro druhé místo si doběhli David Čigaš, Zuzana Šustková, Natálie Daříčková, Eva Hruboňová a na třetím místě skončil Přemysl Roháč.

Další vítězství a pohár získalo družstvo děvčat v basketbalu a smíšené družstvo v palantě. Pochválit musíme i družstvo chlapců v kopané, kteří sice prohráli své utkání, ale nastoupili proti starším fotbalistům.

Po obědě jsme autobusem odjeli do nedalekých Tarnowskich Gór, kde nás pozvali do trampolinového centra a v něm celou hodinu mohl každý zkoušet salta, přemety, parkur a skoky do molitanových kostek.

Po tak náročném sportovním úsilí nás čekala ještě cesta zpět do Vítkova. Sice unavení, ale spokojení a s plnou hlavou nových zážitků se těšíme na další společná setkání.