• 26.10.2019

Moravskoslezský matematický šampionát

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 se konal na Wichterlově gymnáziu v Ostravě Porubě již 17. ročník Moravskoslezského matematického šampionátu. Při něm se sejdou čtyřčlenné týmy žáků devátých ročníků a jednotlivci ze třetích ročníků středních škol. V letošním roce se šampionátu zúčastnil rekordní počet týmů a jednotlivců nejen z Moravskoslezského, ale i Zlínského a Žilinského kraje.

Ilustrační fotografie

Naše škola vyslala tým deváťáků ve složení Dan Juroška a Vojtěch Vašátko ze 4. G, David Raus z 9.A a Tomáš Raus z 9. B. Jejich úkolem bylo vyřešit tři náročné příklady, za každý z nich mohli získat až deset bodů. V rekordní účasti 53 týmů z 29 škol se naši zástupci rozhodně neztratili. Se ziskem 21 bodů se umístili na 10. – 12. místě se ztrátou pouhých 5 bodů na nejlepší družstvo a  patří tedy do elitní skupiny TOP 15.

Všem čtyřem chlapcům srdečně gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy. A věříme, že se v nižších ročnících najdou důstojní následovníci.

Mgr. Alena Grosová