• 6.2.2024

Můžeš podnikat – vzdělávací program

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 jsme na naší škole opět zorganizovali pro žáky sexty a septimy přednášku českého neformálního vzdělávacího programu Můžeš podnikat. V letošním školním roce jsme přivítali dva řečníky – Petra Svobodu a Renátu Valerii Nešporek. Oba podnikatelé seznámili žáky velmi poutavou a inspirativní formou se svými podnikatelskými příběhy.

Petr Svoboda podniká ve firmě Shopsys, která se věnuje tvorbě středních a velkých e-shopů na míru. Firma má 20 let zkušeností a zrealizovala přes 900 projektů. Svým klientů poskytuje spolehlivý full-service, moderní technologie a jedinečný know-how. Jejich e-shopy jsou dostupné po celém světě.

Renáta Valerie Nešporek vlastní mediační kancelář, která se specializuje na komunikaci, řešení konfliktů a vyjednávání. Kromě této činnosti je také 1. víceprezidentkou Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, předsedkyně ostravského klubu. Mediátorka, která uznává hodnoty win-win, také fundraiserka Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z.s. I fashion manažerka návrhářské značky MarVa de Luxe.

Mezigenerační sdílení zkušeností je nejstarší a nejpřirozenější forma učení a inspirace k podnikavosti je jednou z možností, jak studentům ukázat, že i oni mohou přicházet s novými nápady, s kterými nejen že uspějí na pracovním trhu, ale které budou měnit a zlepšovat naší společnost.

Mgr. Jana Kravčíková