• 16.1.2024

Ocenění v soutěži ZERO WASTE BETLÉM

V měsíci prosinci se třída tercie zúčastnila ekologické soutěže ZERO WASTE BETLÉM. Žáci měli za úkol vyrobit betlémy v kombinaci přírodnin a různých odpadových materiálů. Do soutěže jsme odeslali celkem 4 betlémy, které byly spolu s dalšími osmdesáti z 28 škol vystavené během vánočních svátků v budově Biskupství ostravsko – opavského v centru Ostravy. O výhercích rozhodl los. Zároveň se ředitelka ekocentra Hubert, hlavního organizátora soutěže, Ing. Michaela Kvašňovský Holubová spolu s biskupem Martinem Davidem rozhodli udělit i cenu speciální, za betlémy, které nejlépe splnily zadání soutěže – tedy použití širokého spektra odpadových materiálů. Toto ocenění obdržela právě třída tercie a vyhrála tak celodenní vzdělávací environmentální program v hukvaldském ekocentru. Na žáky teď čeká zkoumání v laboratoři, řada experimentů, venkovní bádání v oboře, poznávání organismů v přirozeném prostředí i originální tvoření. A kde naše betlémy po výstavě skončily? Zalíbily se sběrateli betlémů panu Josefu Kleinwächtrovi z Frýdku-Místku, který jimi obohatí svou početnou sbírku betlémů z celého světa.

Na projektový den plný zážitků se třída vypraví ve středu 17. dubna.

Mgr. Milena Mačáková