• 31.3.2022

Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti

Dne 24. 3. 2022 se prezenční formou uskutečnilo okresní kolo 44. ročníku Středoškolské odborné činnosti v Opavě na Mendelově gymnáziu. Našich sedm žáků septimy soutěžilo a obhajovalo své odborné práce v pěti oborech - 4 Biologie, 6 Zdravotnictví, 7 Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství, 13 Ekonomika a řízení a 17 Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory.

Nejúspěšnějším se stal Tomáš Hutník, který získal se svojí prací Kryptoměny 1. místo.  Magdaléna Tomešová se umístila na 2. místě s prací Důležitost střevního mikrobiomu ve zdraví a nemoci. Alexandr Peter získal 3. místo s prací Běh, otužování a regenerace jako cesta ke zdravému životnímu stylu. Thomas Pravda se umístil také na 3. místě se svojí prací na téma Eskapismus. Žáci obdrželi kromě diplomů i věcné odměny ve formě peněžních poukázek.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a blahopřejeme k umístění.

Mgr. Jana Kravčíková