• 7.10.2019

Oslava Evropského dne jazyků

I v letošním školním roce jsme využili příležitost připojit se k oslavám Evropského dne jazyků, který připadá na 26.9. V hodinách cizích jazyků žáci plnili zábavné a méně obvyklé úkoly a aktivity.

Ilustrační fotografie

V angličtině žáci ZŠ přiřazovali k sobě kartičky s názvy států, jejich hlavních měst, symbolů, známých památek a osobností. Mladší gymnazisté spojili pohyb venku s procvičováním angličtiny, starší popisovali a hádali obrázky z britské krajiny, tančili empírový tanec, vyzkoušeli si anglický hospodský kvíz a šifrovací hru s tématem reálií anglicky mluvících zemí.

Zajímavosti z kultury a života v Rusku se dověděli žáci v hodinách ruštiny, někteří také ochutnali typické ruské pochoutky.

Výuka němčiny byla ve znamení her v daném jazyce (domino, pexeso, puzzle Evropy, přiřazování vlajek, hlavních měst, symbolů a úředních jazyků k daným zemím).

Příležitost oslavit tento den si tak vzhledem k nadšení panujícímu v hodinách užili nejen žáci, ale i vyučující.

PhDr. Jana Ambrožová