• 9.5.2023

Přírodovědná soutěž Zlatý list

V pátek 5. května 2023 se naše škola, jako každý rok, účastnila přírodovědné krajské soutěže Zlatý list na Základní škole Břidličná. I přes počáteční zmatky s autobusovou dopravou jsme za krásného slunečného počasí opožděně vyjeli směr Jeseníky. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. V každé kategorii nás zastupovala dvě družstva žáků. Jednalo se o výběr žáků tříd primy, sekundy, tercie a 6. tříd. Každé družstvo bylo rozděleno na dvě hlídky, které postupně na 14 stanovištích sbíraly body. Hlídkám jednotlivých týmů se body sčítaly a rozhodovalo se tak o konečném umístění týmu v celkovém pořadí. Na jednotlivých stanovištích žáci odpovídali na otázky týkající se botaniky, zoologie, myslivosti či ochrany přírody, na které si předem chystali i papírovou prezentaci. Nejlépe se z naší školy umístilo družstvo žáků tercie, které dosáhlo v silné konkurenci 19 týmů 10. místa. Všichni účastníci byli obdarováni diplomy a cenami.

Mgr. Marie Blaschke