• 20.2.2024

Školní kolo přehlídky Středoškolské odborné činnosti

V pátek 16. února proběhlo školní kolo přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Jedná se o prestižní soutěž s mnohaletou tradicí. Hlavní podmínkou pro postup do okresního kola je nejen kvalitní vědecká práce, ale i její veřejná obhajoba před odbornou porotou.

Do školního kola bylo vybráno celkem osm  prezentací ze sedmi následujících oborů:

• Obor 01. Matematika a statistika:

Terezie Beková: „Ženy v matematice“

• Obor 04. Biologie, geografie a geologie:

Milan Ohnhäuser: „Transgrese Paratethys v Nízkém Jeseníku“

• Obor 06. Zdravotnictví:

Martin Foltan: „Úroveň informovanosti studentů gymnázia a žáků základní školy o dentální hygieně a prevenci proti vzniku zubního kazu“

• Obor 09. Strojírenství, hutnictví a doprava:

Adam Karlík: „Modernizace českých železnic a vysokorychlostní tratě v ČR“

Daniel Zeisberger: „Repase veteránského motoru Jawa 250 typ 559 Panelka“

• Obor 14. Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času:

Kateřina Daňková: „Vliv návykových látek na psychiku člověka“

• Obor 17. Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory:

Štěpánka Šindlerová: „Trestná činnost dětí a mládeže“

• Obor 18. Informatika:

Petr Kývala: „Detekce a mitigace DoS/DDoS útoků“

Všichni soutěžící prokázali schopnost samostatné odborné práce, prezentační dovednosti i umění rychlé reakce na dotazy porotců či z řad publika.

Do okresního kola postupují práce těchto žáků: Terezie Bekové, Milana Ohnhäusera, Martina Foltana, Adama Karlíka, Daniela Zeisbergera a Petra Kývaly.

Výhercům blahopřejeme.

Mgr. Milena Mačáková