• 23.6.2023
  • 12×

Školní výlet sekundy

V pondělí 19. června se v brzkých ranních hodinách vydala naše třída na odhlasovaný školní výlet do Prahy. Po příjezdu do hlavního města jsme si zanesli svá zavazadla do hotelu Adeba a vydali se na prohlídku Národního muzea. Zde jsme měli možnost obdivovat jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s nejznámějším exponátem Národního muzea, kostrou plejtváka myšoka, sály minerálů, historické výstavy, fotografie soutěže Czech Press Photo nebo kupoli s krásným výhledem na celou Prahu. Po obědové pauze následovalo Muzeum Lega s největší soukromou sbírkou stavebnice na světě. Obdivovali jsme např. Karlův most, Prašnou bránu, Tádž Mahal, sérii Hvězdné války a dozvěděli se o historii  této rodinné firmy sídlící v dánském Billundu. Po večeři jsme podnikli procházku historickým centrem města od Lorety po Karlův most. Večer se třída rozdělila na dvě skupiny. Klučičí skupina šla do kina, holky po obchodech. Druhý den dopoledne byla na programu ZOO. Líbilo se nám Velemlokárium, mládě luskouna a nový pavilon goril. Po obědě jsme zamířili na Pražský hrad, kde nás čekala hra Za tajemstvím Pražského hradu. V týmech jsme plnili různé úkoly a navštívili Katedrálu sv. Víta, Baziliku sv. Jiří, Starý královský palác, kde žil Karel IV. a Zlatou uličku. Návštěvu jsme zakončili hladomornou a věží Daliborka. Poslední den jsme hned ráno vyjeli na Petřín, prošli si Švehlův růžový sad, Zrcadlové bludiště se sto let starými zrcadly a plastickým obrazem boje Pražanů se Švédy na Karlově mostě. Také jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Posledním bodem programu byla Neviditelná výstava. Během prohlídky v absolutní tmě jsme měli možnost proniknout do života nevidomých a objednat si pití ve Slepém baru. Výlet jsme si všichni užili až na tu předlouhou cestu domů.

Za třídu sekundu Daniela Handlová