• 6.9.2020

Studentka oceněna náměstkem hejtmana MSK

V pátek 4. 9. 2020 navštívil Základní školu a gymnázium Vítkov náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny, aby ocenil studentku oktávy, Ditu Baraňákovou, která byla školou navržena na ocenění nejúspěšnějších žáků středních škol v Moravskoslezském kraji za školní rok 2019/2020.

Ilustrační fotografie

Úspěch Dity v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Historie, kde se v online kole (24. 4. 2020) umístila na 3. místě, porotu zaujal. Přestože Dita nebyla vybrána na samotné ocenění, které bude probíhat v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje na podzim letošního roku, porota požádala pana náměstka, aby se s Ditou setkal a poblahopřál jí k tomuto úspěchu.

Během setkání se Dita bavila s panem náměstkem o soutěžní práci, která se věnovala bratru svatého Vojtěcha, Radimu Gaudentiovi (svatý Radim), ale také o přírodovědných a hudebních zájmech Dity. Na závěr setkání převzala od pana náměstka drobné ceny.

Blahopřejeme!

Mgr. Miroslav Bučánek