• 7.4.2022

Studentky sexty se zúčastnily dějepisné soutěže

Studentky 6. G Zdeňka Drimajová, Apolena Halamíčková a Lucie Konečná se ve středu 6. dubna 2022 zúčastnily Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Třicátý ročník této prestižní akce se v Moravskoslezském kraji (MSK) konal v prostorách Gymnázia Františka Živného v Bohumíně.  Organizátoři letošní téma věnovali období let 1939 – 1945, konkrétně průběhu druhé světové války na evropských bojištích, rozhodujícím bitvám, holocaustu, koncentračním táborům, válečným zločinům, významným osobnostem, zpravodajským službám, diplomatickým jednáním s dopadem na průběh války v Evropě a odbojovým hnutím. Do prostor bohumínského gymnázia se sjely tříčlenné týmy z devatenácti gymnázií MSK. I když se náš tým neumístil na prvních příčkách pomyslného žebříčku, děvčata to neodradilo. Naopak. Příští rok se soutěže míní podle svých slov zúčastnit opět, a to s velkým odhodláním zamíchat dosavadní pořadí vítězů. Pro soutěž je již řadu let velmi přínosné, že se může opírat o spolupráci s nejvýznamnějšími historiky obou zemí, od univerzitních profesorů až po mladé talentované odborníky.

Mgr. Zuzana Urbánková