• 4.12.2023

Vědecký čtyřboj

Ve čtvrtek 30. listopadu se výběr pro vědu zapálených gymnazistů ze tříd sexty, septimy a oktávy utkal v mezinárodní soutěži Vědecký čtyřboj. Školu reprezentovaly dva týmy: Kabrňáci (Vojtěch Jakubík (CH), Anna Mužíková (Bi), Jáchym Chroust (F) a Adam Jirout (M) a Sigma (Karel Vlk (CH), Filip Jedinák (Bi), Daniel Zeisberger (F) a Diana Marie Hrabálková (M). Vědecký čtyřboj je každoroční přírodovědné klání pro čtyřčlenné týmy českých i slovenských středoškoláků. Své síly v něm poměřují nejlepší fyzici, matematici, biologové a chemici. Ti si u řešení originálních úloh ověřují nejen své znalosti v daném oboru, ale i schopnost vzájemné spolupráce. Na plnění náročných soutěžních úkolů měli žáci 150 minut.

Letos proti sobě bojovalo celkem 282 týmů ze všech koutů Česka a Slovenska. Naše týmy se umístily v první stovce a obsadily pěknou 80. (Sigma) a 83. (Kabrňáci) příčku.

Gratulujeme.

Mgr. Milena Mačáková