• 31.5.2024

Vernisáž výstavy ART EXHIBITION III.

V úterý dne 28. května 2024 byla ve Vítkově zahájena výstava uměleckých prací, které pod odborným vedením paní učitelky Mgr. Terezie Šímové vytvořili žáci Základní školy a gymnázia Vítkov, p.o. Mezi třídy, díky kterým se mohla výstavní síň v kulturním domě zaplnit výtvarnými díly, patří prima, sekunda, tercie, kvinta a sexta. Jejich práce budou k vidění až do 23. června tohoto roku. Žáci nižšího gymnázia si pro veřejné publikum připravili sádrové plastiky svého obličeje a přepracovali je do různých témat. Ostatní žáci představili řadu portrétů celebrit, sportovců, hudebníků, ale také reprodukce uměleckých děl. Obrazy byly malovány akrylovými barvami či kresleny tužkou a uhlem. Práce na nich započaly začátkem školního roku v hodinách výtvarné výchovy.

Zahájení výstavy proběhlo v odpoledních hodinách a úvodní přivítání obstarali kurátoři celé akce, Vanessa Malá a Alena Javorová. Na práce studentů se přišlo podívat také vedení města a společně s panem ředitelem Mgr. Miroslavem Bučánkem proneslo krátkou řeč. Úvodem nás provázelo hudební vystoupení Mgr. Pavly Barákové a Mgr. Aleny Jestřebské. Moderátorské duo, Tereza Kravčíková a Diana Marie Hrabálková, přivítalo hosty a popsalo celý projektový den. Účast na zahájení vernisáže by nebyla tak vysoká bez řádné reklamy a marketingu, o které se v našem případě postarala Diana Marie Hrabálková. Fotodokumentaci zajistila Elizabeth Shumová.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli k realizaci celé této umělecké výstavy, a také paní učitelce Šímové a žákům, jež věnovali samotné přípravě svůj čas.

Tereza Kravčíková, žákyně sexty