• 20.4.2023

Vernisáž výstavy ART EXHIBITION ll.

Ve čtvrtek dne 30. 3. 2023 se uskutečnila vernisáž výstavy ART EXHIBITION II., na které svá umělecká díla představili nejen žáci nižšího gymnázia, ale také gymnázia vyššího a jedna žákyně devátého ročníku. Žáci tercie, kvarty, kvinty a sexty tvořili reprodukce známých obrazů a žáci primy a sekundy modelovali abstraktní sochy. Díla vznikala v hodinách výtvarné výchovy, ve kterých žáci rozvíjeli svou kreativitu a tvořivost pod vedením Mgr. Terezie Šímové. Žáci svá díla tvořili malbou temperovými barvami na plátna nebo na sololitové desky. Abstraktní sochy byly modelovány pomocí drátu a silonky, poté pokryty sádrou a pomalovány. Vernisáž, jež se konala ve výstavní síni ve Vítkově, zahájil krátkým projevem pan ředitel Mgr. Miroslav Bučánk. Svým pěveckým vystoupením zpestřila zahájení výstavy zpěvačka Pavla Baráková. Celou akcí moderovali Tereza Kravčíková, žákyně kvinty, a Samuel Sendrei, žák sexty. Kurátorkami výstavy byly Eliška Bednářová a Terezie Beková, o fotodokumentaci se postarala žákyně sexty Kateřina Pecníková. Rádi bychom poděkovali paní učitelce Šímové za inspirativní výuku, městu Vítkov na poskytnutí prostor a také všem žákům, kteří jakýmkoli způsobem věnovali svůj čas přípravě výstavy. Pokud jste nestihli zahájení výstavy, můžete si výstavu po telefonické domluvě prohlédnout do konce května.

Terezie Beková, žákyně sexty