• 30.5.2024

Vítkovský labyrint

Na jaře se třída tercie pustila do nelehkého úkolu. Rozhodla se detailně prozkoumat své město a ve spolupráci s Ekotýmem gymnázia zhotovit pro turisty, spolužáky i obyvatele Vítkova napínavou hledačku tzv. questing, která zájemce provede po všech důležitých pamětihodnostech našeho města. Volba názvu nebyla jednoduchá, žáci si nakonec odhlasovali Vítkovský labyrint. V průběhu měsíců února až května aktivně vyráželi do krajiny za školou a mapovali zajímavá místa. Bylo třeba prostudovat velké množství materiálů, udělat kvalitní fotografie, vymyslet vhodné a atraktivní rébusy a celkový design díla a v neposlední řadě zhotovit QR kódy. Velké poděkování náleží Viktorii Mýlkové, která se bravurně zhostila role fotografky, Elišce Kadlčíkové za nákres mapy celé lokality, Jiřímu Pavlíkovi a Jakubovi Kývalovi za tvorbu QR kódů a členům Ekotýmu gymnázia za informace k jednotlivým zastavením.

Mgr. Milena Mačáková