• 25.9.2019

Webinář k projektu CO2 liga

Naše škola se již potřetí zapojila do celoročního ekologického projektu CO2 liga, který pořádá institut Veronica.

Ilustrační fotografie

Tým Ekokomisařů (ve složení Magdaléna Tomešová, Gabriela Zubíková, Barbora Švecová, Tereza Jonášová a Klára Vašutová) tentokrát sestavila třída kvinta. V úterý 24. 9. se kvinta zúčastnila vstupního webináře. Na on-line konferenci byl žákům představen projekt CO2 liga, zadány jednotlivé etapy s možnostmi řešení úkolů a zodpovězeny aktuální otázky ke klimatickým změnám. Termín webináře byl značně aktuální vzhledem k pondělnímu mimořádnému klimatickému summitu v New Yorku, na kterém světoví lídři předkládali návrhy k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. 1. etapa CO2 ligy začne v měsíci říjnu.

Mgr. Milena Mačáková