• 11.12.2023

Zkoušky Cambridge English u nás ve škole

Dne 9. 12. 2023 se na naší škole konaly zkoušky Cambridge English a to hned ve dvou úrovních.  Zúčastnilo se jich celkem 12 žáků. Vojta Jakubík a Jáchym Chroust usilovali o úroveň C1 – velmi pokročilý, zatímco Gabriela Briová, Karolína Haasová, Apolena Halamíčková, Lucie Konečná, Aleš Till, Martina Kristiánová, Petr Škrobánek, Zdenka Drimajová, Radovan Tvrdý a Karel Vlk se pokoušeli o úroveň B2 – pokročilý.   Zkouška začala v 9 hodin ráno a trvala až do 15:30Obsahem zkoušky bylo: čtení a Use of English  – využití jazykových struktur (1 hod. 15 min.), psaní (1 hod. 20 min.), poslech (40 min.) a poslední část zahrnovala mluvení (14 min.). Úspěšní kandidáti získají certifikát, kterým pak mohou prokázat úroveň angličtiny u přijímacího řízení na tuzemskou nebo zahraniční vysokou školu. Ještě navíc se tímto certifikátem dá nahradit profilová část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Na výsledky si však žáci musí počkat zhruba 6 týdnů. Všichni se řádně připravovali, a tak jim všem držme pěsti!

Mgr. Irena Collinsová