• 22.12.2022

Slezské divadlo Opava

V předvánočním čase jsme pro žáky 5. ročníku objednali na úterý 20. 12. 2022 divadelní představení ve Slezském divadle Opava.

Jednalo se o adaptaci kultovní knížky pro děti a mládež Babička drsňačka z pera proslulého britského autora Davida Williamse. Příběh o jedenáctiletém chlapci Benovi, který nesnáší návštěvy u své babičky, je primárně určen dětem a mládeži do 18 let. Celé představení bylo pojato jako crazy komedie v podobě jevištního komiksu, ve kterém nás zaujala spousta jevištních technických vymožeností a světelných efektů. Viděli jsme funkčně využitý světelný park i velkoplošné projekce, velkou roli hrála hudba, včetně originálního rapu Bena a jeho babičky. Děj příběhu byl členěn do krátkých epizod převážně s humorným vyzněním. Nechyběly ovšem dojemné okamžiky upozorňující na osamění starších lidí, když na ně děti a vnuci nemyslí. V ději je i vedlejší linie nepochopení zájmu dítěte ze strany jeho rodičů. Hlavní roli Bena hrál student Janáčkovy konzervatoře Ostrava a všichni herci hráli s velkou chutí a nasazením. Myslíme si, že jsme našim dětem umožnili velmi pěkný kulturní zážitek.

Mgr. Barbora Marešová a Mgr. Lenka Schleiderová