• 17.4.2021
  • Lukáš Váňa

Tělesná výchova 2021

Vážení žáci a studenti,

jistě všichni víte, že ve druhém pololetí neproběhla žádná hodina tělesné výchovy. Konec školního roku se rychle blíží a my nevíme, zda nějaké hodiny TV vůbec proběhnou. Abychom Vám mohli dát známku na vysvědčení, připravujeme pro Vás následující aktivity:

1. Výzva „Společně na Sněžku“

Z Vítkova na Sněžku je vzdálenost po turistických trasách 252 km a přibližně 78 hodin chůze (mapy.cz). Jako třídní kolektiv se pokusíte společným úsilím dostat na nejvyšší přírodní bod ČR.

Jak na to:

• Při jakékoliv vycházce/vyjížďce si zapnete krokoměr (hodinky, aplikace v mobilu) a pošlete nám do učebny nebo mailem (ivo.hasala@zsgvitkov.cz) počet dosažených kilometrů s datem a mapou trasy, což již veškeré outdoorové aplikace umí (pošlete foto, screen).

Další informace:

• Mapu trasy vyžadujeme, jelikož nemůžeme počítat nachozené kilometry během dne doma, při cestě do obchodu, pohyb ve skateparku apod.
  • Dosažené kilometry budeme v každé třídě sčítat. Vzdálenost, kterou urazíte na kole, budeme dělit třemi, aby nebyli vášniví cyklisté příliš zvýhodněni.

Odměna:

• Jednotlivci, kteří přispějí do aktivity alespoň součtem deseti kilometrů, budou v této aktivitě odměněni známkou jedna.
  • Třída v každé kategorii, která dorazí první na Sněžku = součet 252 km, bude odměněna cenou a diplomy.
  • Soupeřit budete ve čtyřech kategoriích, jak znáte ze závodů:
    1. nižší stupeň
    2. 6. a 7. ročníky (včetně primy a sekundy)
    3. 8. a 9. ročníky (včetně tercie a kvarty)
    4. střední školy

2. Výzva „Najdi školní kešku“

Inspirovali jsme se celosvětovou aktivitou Geocaching (hledání pokladů - kešek podle souřadnic GPS). Na Vítkovsku rozmístíme několik kešek tak, aby mohli hledat i dojíždějící. Bude to vždy krabička s logem školy a v ní nějaký drobný předmět.

Jak na to:

• Do učeben obdržíte nápovědu – křížek v nepodrobné mapě a přesné zeměpisné souřadnice.
  • Kdykoliv se vydáte na výlet vhodným směrem, můžete se pokusit kešku najít.
  • Budete-li úspěšní, stačí nám poslat foto u kešky s předmětem v ruce - ten již patří Vám.
  • Krabičku necháte na stejném místě a my následně změníme její pozici.
  • Můžete vyrazit i ve skupině se spolužáky a vyfotit se spolu.

Další informace:

• V případě, že najdete prázdnou krabičku, tak nastala situace, že jste nebyli první a nestihli jsme ji přesunout. Nebo ji našel někdo cizí, to ale není pravděpodobné, budou dobře ukryty J.

Odměna:

• Všichni úspěšní lovci dostanou známku jedna za každou nalezenou kešku (všichni na fotce s keškou z místa nalezení).
  • Zůstává Vám drobný předmět na památku
  • Nejlepší lovci budou po ukončení aktivity odměněny cenou a diplomem

Obě aktivity můžete spojit. Zapněte si krokoměr a vyrazte na lov kešky.

Jednou týdně umístíme průběžné výsledky aktivit do učeben a na web školy www.zsgvitkov.cz. Výsledky první aktivity budou zobrazovány pouze hromadně za skupinu, nikdo neuvidí Vaše výkony! Aktivity nejsou povinné. Kdo se nechce zapojit, bude mít možnost získat známku z TV jiným způsobem (např. test z oblasti sportu).

!!! START – pondělí 19. 4. 2021 !!!