• 20.12.2022

Výtvarná soutěž „O nejoriginálnější vánoční vločku“

Nela Davidová, naše žačka šestého ročníku, dostala pozvání na slavnostní předávání cen ve výtvarné soutěži. Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava, příspěvková organizace, zprostředkovala dětem v kraji zimní výtvarnou soutěž s tématem „O nejoriginálnější vánoční vločku“. Celá 6. B se začátkem prosince pustila do tohoto zadání, žáci s nadšením hledali, jak co možná nejoriginálněji zachytit autentičnost zmrzlých ledových krystalů a navzájem se mezi sebou motivovali k dokončení práce. Poté jsme kolektivně a kriticky vybrali tři nejpovedenější díla, která jsme pod hlavičkou naší školy zaslali k posouzení odborné poroty. Úspěch slavila již zmíněná Nela Davidová, která pro splnění tohoto úkolu použila techniku tisku z výšky a přidala kolorovanou kresbu tuší. Nele náleží obrovská gratulace, velké díky za účast si ale zaslouží i ostatní účastníci soutěže. Přeji všem žákům, ať se i v novém kalendářním roce probouzí jejich nápady a kreativita.

Mgr. Terezie Šímová