• 15.10.2019

Projekt 72 hodin aneb Aktivně aktivní

Ilustrační fotografie

Náš projekt na webových stránkách 72 hodin

Ve dnech 10. a 11. října 2019 se uskutečnila ve spolupráci s pracovníky MÚ ve Vítkově v rámci projektu 72 hodin preventivní akce s názvem „Aktivně aktivní“.

10. října 2019 proběhl na toto téma projektový den. Byl určen žákům třetích a čtvrtých ročníků a jeho cílem bylo ověřit nejen, jak mohou děti trávit aktivně a zároveň bezpečně volný čas, ale také prověřit jejich znalosti týkající se ochrany zdraví, přírody či požární ochrany.

Žáci v týdenním předstihu vyplňovali testy, které obsahovaly otázky právě z těchto oblastí. Ve čtvrtek 10. října pak vypukla samotná soutěžní akce.  Celkem devět stanovišť zajišťovali odborníci z praxe

ve spolupráci s žáky školního parlamentu II. a III. stupně naší školy.  Stanoviště požární ochrany se ujali žáci ze Sdružení dobrovolných hasičů Vítkov pod vedením Martiny Krejčí, „aktivně ve vodě“ zajistil Ing. Oldřich Sladkovský ze SVČ Vítkov, „aktivně v lese“ měl velmi zajímavě připraven Ing. Leoš Váňa, jak se správně chovat k ekologii vyzkoušel žáky referent životního prostředí Marek Javorský, „aktivně na horách“ zaštítil pan učitel Tomáš Kaluža, stanoviště „zdravě aktivní“ si žáci vyzkoušeli pod vedením zdravotní sestry Bc. Simony Kopecké a pana učitele Mgr. Petra Molka, „aktivně na kole“ zajistil komisař oddělení dopravy pan Radim Pančiak, jak jsou na tom se svou pamětí, si žáci prověřili na stanovišti s paní vychovatelkou Andreou Brijarovou a disciplínu „aktivně bezpeční“ měly na starost pracovnice odboru sociálních věcí Mgr. Pavla Kubalová a Bc. Eva Dittrichová. Vyhodnocení teoretické i praktické části projektového dne se ujaly vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Hana Klapetková a manažerka sociálního začleňování Mgr. Jana Molková DiS. Všem patří veliké poděkování.

Žáci školního parlamentu skvěle ztvárnili na jednotlivých stanovištích figuranty. Úkolem soutěžících pak bylo co nejlépe, a pokud možno týmově, vyřešit dané situace. Děti se jednotlivých úkolů zhostily se ctí a jejich snaha byla odborníky ohodnocena cennými body.

11. října 2019 proběhlo slavnostní vyhodnocení a vítězové v každé kategorii získali krásné ceny, které věnoval Besip a Město Vítkov.

Tato akce splnila nad míru naše očekávání. Přejeme žákům, aby věděli, jak být aktivně aktivní a hlavně, aby se nikdy nemuseli setkat s některými situacemi podobnými našim modelovým. A když už je přece jen v životě něco takového potká, aby nebyli lhostejní a věděli jak pomoci.

Za hlavní organizátory Mgr. Romana Fajmonová, Karína Kopecká a Mgr. Hana Klapetková.