• 1.6.2022

Přednáška Mgr. Simony Škurkové

V pátečním dopoledni naší školu navštívila naše absolventka Mgr. Simona Škurková, v současné době ředitelka jazykové školy Lingua centrum. Na začátku zavzpomínala na studentské roky na Vítkovském gymnáziu a pak se rozpovídala o svém životě v zajetí mnoha cizích jazyků, kterými hovoří. Její povídání spojovalo její studijní život se zážitky z mnoha cest. Dalo by se říct, že jsme s ní putovali z Vítkova přes Olomouc, USA, Austrálii, Nepál, Namibii zpět do Vítkova, aniž jsme opustili učebnu. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých věcí i mnoho historek. A to jak o cestování, tak o studiu cizích jazyků i fungování jazykové školy. To že se přednáška líbila a přinesla žákům mnoho podnětů, vidíme i teď, když stále mnohé věci rozebírají.