• 10.11.2022
  • 18×

Říjen v III. a IV. oddělení ŠD

Přejeme prima babí léto, vítejte na stránce naší družiny.

V uplynulých týdnech jsme s dětmi trávily co nejvíce času venku na hřišti.  A tak například v rámci netradičních sportů si děti venku tentokrát zahrály florbal. Oblíbená hra je na „cvičeného koníčka“, děti běhají se švihadly kolem pasu namísto uzdy, ve dvojicích se střídají. Pokračujeme v tréninku přeskakování přes švihadlo, někteří už skáčou celkem dobře, nejvíce přeskoků, 70krát bez chyby, má Kryštůfek. Kluci, ale nejen kluci i děvčata, rádi hrají fotbal anebo trénování kopů na branku.  Ve výtvarné činnosti jsme tvořili 3D strom s padajícím listím a obrázek s veselými mochomůrkami.   V pracovní činnosti si zejména třeťáci vyzkoušeli práci s razítky vyrobených z brambor. Děti vyráběly také podzimní svícny. Velkou událostí byla soutěž ve školním klubu pořádaná pro babičky a dědečky, z naší družiny se účastnilo 8 soutěžních týmů. Ještě nás v příštím týdnu čeká kino, pohádka Princezna rebelka v 3D.

Říjen v naší družině probíhá v přátelské a pohodové atmosféře.

Vychovatelky: Jana Tvrdá a Pavla Malušková Lukašíková