Národní plán obnovy - 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace -

Národní plán obnovy je financován prostředky fondu Evropské unie - Next Generation EU. Škola z něj čerpala finanční prostředky u následujících cílů:

cíl č. 172 Vybavení škol digitálními technologiemi - tzv. distanční výuka - vybavení digitálními technologiemi

Škola v rámci intervence pořídila technické vybavení pro ZŠ za 655.752,- Kč a pro gymnázium za 141.600,- Kč.

cíl č. 173 Zakoupení IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky - tzv. prevence digitální propasti

Cílem je zpřístupnění mobilních digitálních technologií ve vzdělávání všem žákům i těm, kteří jsou znevýhodněni tím, že nemají vlastní zařízení.

Škola obdržela v roce 2022 částku ve výši 152.000,- Kč, která posloužila k zakoupení 9 ks notebooků včetně brašen a 1 ks tabletu včetně zavíracího pouzdra.

V roce 2023 částku ve výši 213.000,- Kč, která posloužila k zakoupení 14 ks notebooků a další drobné techniky.

V roce 2024 částku ve výši 164.000,- Kč, která umožní nakoupit k již zakoupené technice např. software.

cíl č. 174 Zakoupení digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedení nových vzdělávacích programů v oblasti IT - tzv. digitální učební pomůcky

Cílem je vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.

Škola obdržela částku ve výši 645.000,- Kč, která posloužila k zakoupení 26 ks tabletů včetně zavíracích pouzder, 1 ks nabíjecího uložiště pro tablety, softwaru pro hromadnou správu tabletů, 1 ks notebooku kompatibilního s tablety, 1ks spirometru včetně příslušenství, 1 ks vizualizéru a 10 ks virtuálních brýlí.