Přírodní zahrada při Základní škole a gymnáziu Vítkov

Poskytovatel dotace:       Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí

Období realizace:             2023

Výzva:                                NPŽP 5/2022 Národní program životního prostředí

Na základě žádosti u Státního fondu životního prostředí ČR škola obdržela finanční prostředky na realizaci projektu Přírodní zahrada při ZŠG Vítkov, jehož předmětem je úprava školního pozemku na zahradu, která by vhodným způsobem přispívala k rozvoji environmentální výchovy žáků školy. Cílem projektu je, aby zahrada plnila krom funkce relaxační také funkci pěstitelskou, výukovou a zároveň odpovídala požadavkům na předcházení a adaptaci na klimatickou změnu.

Celková částka způsobilých výdajů po schválení činila 499.215,75 Kč, míra podpory činí 85 %, tj. výše dotace je maximálně 424,333,38 Kč.

V rámci úprav školního pozemku dojde k vybudování stínění ze smrkového dřeva a plachty, které bude poskytovat ochranu před deštěm a sluncem, dodání zahradního nábytku, který bude tvořit 8 laviček a 4 stoly (také ze smrkového dřeva), vznikne 6 vyvýšených záhonů z modřínového dřeva, budou zde umístěna edukativní tabule, vznikne živý plot, bude vybudována motýlí louka a drobné arboretum s chodníkem z nášlapových kamenů. K zalévání bude k dispozici nádrž na srážkovou vodu.