Zřízení vnitřní konektivity na Základní škole a gymnáziu Vítkov

Zřízení vnitřní konektivity na Základní škole a gymnázium Vítkov

Poskytovatel dotace: Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí, Evropská unie

Období realizace: 02/2024 - 08/2024

Operační program: Spravedlivá transformace 2021-2027

Na základě žádosti u Státního fondu životního prostředí ČR škola obdržela finanční prostředky na realizaci projektu Zřízení vnitřní konektivity na Základní škole a gymnáziu Vítkov, jehož předmětem je vybudování vnitřní konektivity školy a zabezpečení připojení k internetu.

Celková částka způsobilých výdajů po schválení činila 5.372.215,23 Kč, dotace ve výši 85 % činí 4.566.382,95 Kč, 15 % ve výši 805.832,28 Kč pokryje finančně zřizovatel školy.

V rámci projektu dojde k rekonstrukci stávající počítačové sítě, doplnění síťových zásuvek, pokrytí budov wi-fi signálem pro potřeby mobilních zařízení (např. tabletů, notebooků), především lepšímu zabezpečení celé sítě aj.