Valentýnská pošta

Den sv. Valentýna není jen dnem všech zamilovaných. Je to také den pro všechny kamarády, kteří jsou si blízcí a mají se rádi. Proto jsme i našim žákům dali příležitost vyjádřit svou náklonnost právě valentýnským přáníčkem, která mohli házet do ozdobené valentýnské krabice. Této příležitosti nevyužili jen žáci, ale také učitelé, kteří taktéž chtěli svým blízkým něco milého vzkázat.

Žákovský parlament si pak právě 14. února zahrál na valentýnské pošťáky a doručil svým spolužákům přání, která jim byla skrze valentýnskou poštu zaslána.

Dle nálady, která ten den v naší škole panovala, bylo jasné, že všechna přání byla opravdu moc milá a zahřála nás všechny na duši. Děkujeme!

Mgr. Kristina Holáňová

Zpívání koled u vánočního stromečku

Vánoce jsou svátky, na které se každý z nás velmi těší. A protože máme Vánoce moc rádi, udělali jsme si je i ve škole.

Dne 20. 12. 2019 se všichni žáci i učitelé 1. stupně sešli ve vestibulu budovy 1. stupně a oslavili společně Vánoce. Zhlédli krásné vánoční představení zástupců Žákovského parlamentu a také dali své hlasy dohromady a společně si zazpívali známé vánoční koledy. Po tomto krásném uměleckém zážitku se všichni rozešli zpět do svých tříd, kde proběhla vánoční besídka. Děti si rozdaly dárky, vzájemně ochutnaly vánoční cukroví a uvařily si horký čaj a kakao. Byl to krásný poslední společně prožitý den ve škole v roce 2019.

Mgr. Kristina Holáňová

V každém z nás je něco dobrého

Předvánoční období není jen chvílí, kdy přemýšlíme o tom, co komu nadělit pod stromeček nebo jaké cukroví letos napečeme. Je to doba, kdy by si měli lidé navzájem pomáhat. Proto jsme se rozhodli všechny okolo sebe motivovat k dobrému skutku akcí „V každém z nás je něco dobrého“. Hledali jsme toho, kdo vykoná nejkrásnější dobrý skutek. A že se jich našlo opravdu mnoho! Gratulujeme všem, komu se podařilo v této chladné době zahřát srdce někoho jiného.

Mikulášské dovádění

Mikulášská nadílka na děti ve Vítkově nečekala jen doma, ale obdarovány za své výkony byly i přímo ve škole, kde probíhalo čtvrteční dopoledne v ďábelském stylu.

Po školních chodbách se od samého rána rozléhalo cinkání řetězů, blekotání čertů, andělské zvonění a tiché recitování básniček. Čertovské převleky nezapomněli ani učitelé a společně se svými žáky si užili spoustu legrace. Převlečení andílci, čerti a nejeden Mikuláš porovnali své síly v přetahování lanem, skákání v pytli a soutěžilo se i v tanci. Za Mikulášské dovádění si nejšikovnější žáci odnesli sladké odměny.

Charitativní sbírka Fond Sidus a den plný laskavosti

Během letošního podzimu se Žákovský parlament 1. stupně účastnil charitativní sbírky Fond Sidus na pomoc nemocným dětem. Všichni žáci prvního stupně si tak mohli zakoupit originální náramky s krásnými obrázky, čímž nemocným finančně přispěli. Nejen o tyto náramky byl ze stran žáků a učitelů obrovský zájem. Děti si kupovaly i obrázky navíc, které si mohly připevnit třeba na boty. A to vše pro dobrou věc. Prodalo se 153 náramků za celkovou cenu 8 600 Kč. Jsme moc rádi, že charitativní sbírka sklidila takový úspěch. Ještě více nás však těší, že můžeme potřebným touto krásnou částkou přispět právě teď před Vánoci.

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem lidem dobré vůle, co si náramek s obrázky zakoupili.

Mgr. Kristina Holáňová

Den v bílém aneb svatý Martin přijíždí k nám

Pondělí 11. listopadu bylo pro všechny žáky v naší škole netradiční. Symbolem očekávání prvních sněhových vloček se pro nás stala bílá barva, proto jsme se všichni oblékli do bílého oblečení.

Děti se seznámily s tradicemi, zvyky oslav a legendou „ o Svatém Martinovi“, naučily se píseň „Už Martin na bílém koni“ a pohyb doprovodily tancem. Zahrály si na Svatomartinský průvod a poznali některé pranostiky týkající se příjezdu svatého Martina na bílém koni a nastupující zimy.

Halloween ve škole

Dne 31. 10. 2019 se udála nezvyklá věc. Místo dětí se do školy přiřítil rej čarodějů a čarodějnic ze všech koutů světa.

O Halloweenském dni v naší škole se nějakým způsobem dozvěděly i jiné nadpozemské příšery jako duchové, kostlivci, oživlé dýně, netopýři, dokonce i velký pavouk a další podivná stvoření. Školu ovládala strašidla zejména v ranních hodinách. Naštěstí čarodějná vozidla, kola, koloběžky, vysavače, košťata a jiné dopravní prostředky zaparkovala před školou. Čarodějnický rej a ostatní příšery se nahrnuly do tříd, kde to stálo za to! Hudba, tanec a strašidelný smích otřásal celou školou. Nakonec se pořádaly různé soutěže, které si všichni užívali naplno. Kolem oběda se začala kouzelná stvoření přeměňovat v děti a škola se vracela postupně do normálu. Halloweenský den byl báječný a my děkujeme za úžasnou atmosféru, ke které jsme všichni přispěli přípravou skvělých kostýmů.

Mgr. Dana Štenclová

Den zdraví aneb zdravá svačinka ve škole

Ve čtvrtek 17. října jsme si ve všech třídách 1. stupně udělali projektový den na téma „Den zdraví“. Děti si přinesly krabičky plné zdravých dobrot.

Přečetli jsme si pohádku o Birlibánovi, který ležel pod stromem, kde mu jídlo samo létalo do pusy.  Podívali jsme se na pořad o zdravém mlsání. O všem jsme si popovídali a uvědomili si, že nejenom zdravá strava, ale i dostatek pohybu, je důležitý pro to, aby se člověk udržel v kondici. Taky jsme si pustili pořad „S Hurvínkem za lékařem“, který nám vysvětlil, jak velké nebezpečí na nás číhá v podobě žloutenky-nemoci nemytých rukou, která se zrovna vloni v Brně objevila ve zvýšené míře.

Zvládnout pracovní listy, kde jsme kreslili zdravou svačinu, pak pro nás byla hračka. Velká přestávka byla tentokrát trošku jiná než obvykle. Měli jsme nachystaný rautový stůl, kde byly samé zdravé svačinky, které nám nachystaly naše šikovné maminky a samozřejmě také i my. Paní učitelky nám vysvětlily, jak se na takovém správném rautu máme chovat a my jsme to opravdu ukázněně dodržovali. Celý projektový den jsme si náležitě užili a už se těšíme na další.