• 13.6.2024

A jsme v televizi

Úterní dopoledne 11. 6. 2024 v budově školy na 1. stupni ZŠG Vítkov vládla zvláštní napjatá atmosféra. Přijela k nám totiž ČT a my jsme se stali součástí reportáže, která byla odvysílána téhož dne v Událostech v regionech (Ostrava). A proč k nám vlastně zavítali?

Žáci naší školy se zapojili do projektu místní knihovny, kterou nabídla paní knihovnice Martina Šostá dětem. Pravidelně vždy v úterý dochází do budovy 1. stupně s hromadou knih, které si děti mohou v doprovodu svých učitelek vypůjčit. Tuto možnost rády využívají a nemohou se dočkat, kterou knihu si vyberou. V půjčování knih často pokračují i žáci na 2. stupni a nižším gymnáziu. Soutěživost v počtu přečtených knih je velkou hybnou silou. Děti často sáhnou po knize, která má přiložené kontrolní otázky. Pokud na ně odpoví správně, získají za ně perličky „morionky“, které v závěru školního roku vymění v budově knihovny za drobné dárky. Žáky druhých tříd tato událost teprve čeká. Už teď se na ni ale těší. U této příležitosti pro ně paní knihovnice připravuje knihovnickou lekci, na které se seznámí s chodem knihovny, řazením a uspořádáním knih.

Uvědomujeme si, že v dnešní digitální době je velmi těžké děti přimět k pravidelnému čtení knih. Dětem naší školy jsme ve spolupráci s městskou knihovnou k tomu vytvořili skvělé podmínky a budeme je i nadále podporovat a prohlubovat.

Mgr. Vlasta Večeřová

Události v regionech - reportáž