• 19.5.2023

Atletický čtyřboj

V květnu se pravidelně účastníme atletického čtyřboje, který zahrnuje tyto disciplíny: běh 60 m, skok daleký/vysoký, hod míčkem/vrh koulí, běh 1000 m.  Na základě výkonů v hodinách tělesné výchovy jsme vybrali atleticky nejvšestrannější pětici hochů a děvčat. Jejich výsledky jsme poslali do Opavy a pořádající ZŠ Englišova následně pozvala nejlepší týmy na okresní finále. Nám se podařilo dostat mezi elitu v kategorii hochů 8. a 9. ročníků.

Okresní finále hostil Tyršův stadion v Opavě. Naši školu reprezentovali: Adam Dobeš, Radim Kugler, Jindřich Kulhánek, Martin Sobol a Michael Kirchner. I přes nepříjemné situace (déšť, svalové zranění) náš atletický výběr vybojoval krásné sedmé místo ze čtrnácti pozvaných škol.

Také musím vyzdvihnout výkony Adama Dobeše, který se umístil jako jednotlivec na pátém místě ze sedmdesáti atletů!

Děkuji našim sportovcům za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Ivo Hasala