• 3.3.2022

Chemická olympiáda

V úterý 15. února se sešlo třináct nadšených chemiků z nižšího gymnázia a ZŠ, aby poměřili své síly v kategorii D Chemické olympiády. Je to jedna z nejstarších odborných soutěží, která letos slaví již svůj 58. rok. Tématem letošního kola byla země a vzduch, kdy žáci prokazovali své znalosti chemických prvků v litosféře a atmosféře Země. V náročné praktické části v laboratoři žáky čekala příprava a purifikace sloučenin vápníku a také příprava a charakterizace skleníkového plynu, oxidu uhličitého. Na 1. místě se umístil Filip Jedinák z kvarty, na 2. místě Štěpán Urbánek ze sekundy, na 3. místě David Hýbel z 9. A a na 4. místě Veronika Adamcová z kvarty. Všichni čtyři postupují do okresního kola.

Ing. Miloslav Pravda, Ph.D.