• 26.10.2019
  • Lukáš Váňa

Den zdraví

Ve čtvrtek 17. října jsme si ve všech třídách 1. stupně udělali projektový den na téma „Den zdraví“. Děti si přinesly krabičky plné zdravých dobrot.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Přečetli jsme si pohádku o Birlibánovi, který ležel pod stromem, kde mu jídlo samo létalo do pusy.  Podívali jsme se na pořad o zdravém mlsání. O všem jsme si popovídali a uvědomili si, že nejenom zdravá strava, ale i dostatek pohybu, je důležitý pro to, aby se člověk udržel v kondici. Taky jsme si pustili pořad „S Hurvínkem za lékařem“, který nám vysvětlil, jak velké nebezpečí na nás číhá v podobě žloutenky-nemoci nemytých rukou, která se zrovna vloni v Brně objevila ve zvýšené míře.

Zvládnout pracovní listy, kde jsme kreslili zdravou svačinu, pak pro nás byla hračka. Velká přestávka byla tentokrát trošku jiná než obvykle. Měli jsme nachystaný rautový stůl, kde byly samé zdravé svačinky, které nám nachystaly naše šikovné maminky a samozřejmě také i my. Paní učitelky nám vysvětlily, jak se na takovém správném rautu máme chovat a my jsme to opravdu ukázněně dodržovali. Celý projektový den jsme si náležitě užili a už se těšíme na další.

Mgr. Dana Štenclová

Fotogalerie