• 5.5.2023

Den Země

V pátek 28. dubna 2023 proběhl v naší škole na celém 1. stupni  Den Země. Ekologicky zaměřený den, který měl žákům připomenout  nejen důležitost ochrany životního prostředí a  třídění odpadů. Žáci čtvrtých ročníků navštívili SVČ ve Vítkově, kde byl pro ně připraven ekologický program pod vedením Mgr. Pavlíny Steschnerové. Akce proběhla ve venkovních  prostorách střediska. Žáci měli za úkol poznat určité druhy bylin, nalézt  je v dané části zahrady a následně si z bylinek přichystali lahodnou pomazánku. Na závěr akce si každá třída na zahradě  zasadila strom. Ostatní žáci naší školy tvořili a vyplňovali různé pracovní listy, zaměřené na třídění odpadů, poznávání živé přírody a ochrany životního prostředí. Počasí projektovému dni přálo, a tak se následně všichni žáci vydali do přírody a užili si slunečný den.

Mgr. Monika Prokšová