• 6.5.2022

Den Země

29. dubna se všichni žáci 1. stupně základní školy zúčastnili celé řady aktivit spojené s oslavou Dne Země. Druhé a čtvrté ročníky základní školy  navštívily   Středisko volného času ve Vítkově, kde si  žáci pod vedením lektorek  Mgr. Kamily Orlíkové a Mgr. Pavlíny Steschnerové zapakovali zábavnou formou názvy jarních rostlin a z některých z nich si  dokonce uvařili  i lektvar. Na závěr akce si každá třída na zahradě zasadila strom. Ostatní žáci se vydali do blízkého okolí např. na  Balaton, Bělidla, Podhradí a fotbalový stadion ve Vítkově. Cestou děti pozorovaly jarní přírodu, poznávaly rostliny a volně žijící živočichy. Žáci pátých ročníků pokračovali v dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“, nasbírali odpadky, které cestou našli, a následně je vytřídili do kontejnerů. Celý den se vydařil a již nyní se všichni žáci těší na další ekologické akce.

Mgr. Monika Prokšová