• 10.2.2022

Holky z Venuše, kluci z Marsu

V pondělí 7. února absolvovali žáci 8. ročníků základní školy a 3. G gymnázia přednášku Holky z Venuše, Kluci z Marsu. Jak už název napovídá, tématem byl odlišný pohled na dospívání a svět kolem nás pohledem dívek a chlapců. Na přednášce bylo žákům nabídnuto několik témat z okruhu sexuální výchovy, např. různé druhy antikoncepce, odpovědné sexuální chování, rozdíly ve vnímání sexuality mužů a žen, pohled společnosti na sexuální orientace, prevence nádorových a pohlavně přenosných nemocí, ale také téma fyzických, psychických a vztahových rozdílů mezi mužem a ženou a v neposlední řadě téma zdravého a rizikového životního stylu. Hned v úvodu paní lektorka, Mgr. Lenka Šebestová, DiS., vyzvala přítomné, aby si z možných nabízených témat vybrali ta, která je zajímají nejvíce a o kterých by se rádi dozvěděli něco víc. Současně byli také vybízeni, aby se nebáli dotazovat na informace, které je v průběhu přednášky napadnou, takže každý si v případě zájmu mohl přijít na své.  Po ukončení žáci zhodnotili, že přednáška pro ně byla přínosná a poučná.

Mgr. Petra Bartoschová