• 15.12.2023

Lesní pedagogika na 1. stupni ZŠ

Hlavním cílem lesní pedagogiky je zábavnou formou seznámit žáky s lesním ekosystémem, prohlubováním zájmu o les a o živočichy žijící v něm. Nedílnou součástí je také uvědomění si,  jaký význam má tento ekosystém  pro člověka.

Také žáci 1. tříd měli v pondělí 11. prosince  možnost si  tyto aktivity vyzkoušet.

Lektorky z Lesní správy ve Vítkově paní Ing. Vanda Jakubcová a Ing. Anička Šlížková si pro nejmladší žáky naší školy připravily aktivity zaměřené na ekosystém les.

Program byl rozdělen do dvou částí. V části teoretické  se žáci dozvěděli o významu lesa, jeho obyvatelích a užitku pro člověka. Následně si mohli osahat různé srsti zvířat, rohy, parůžky, čelisti.

Závěrečná aktivita  byla   zaměřena na poznávání zvířat, jejich stop, obživy, typické znaky jejich obydlí. Již nyní se těšíme na další spolupráci   a snad příště i s výletem do lesa.

Mgr. Monika Prokšová