• 15.3.2022
  • Lukáš Váňa

Lyžařský a snowboardový kurz Dolní Morava

Po dvou měsících jsme se opět vydali na lyžařský kurz gymnázia a sedmé B, která se kvůli karanténě nemohla zúčastnit prvního lyžařského kurzu. I teď byl pro výuku a zdokonalování lyžařského a snowboardového umění vybrán kvalitní horský resort Dolní Morava.

V pondělí 28. února ráno jsme vyjeli vstříc novým zážitkům. Po příjezdu se žáci ubytovali v horském hotelu Sněžník, poobědvali jsme a skibusem vyrazili vstříc rozřazení do družstev a brázdění svahů pod Slamníkem. Večer proběhla přednáška o chování se na svahu, pak následovalo první kolo soutěží o poklad Králického Sněžníku.

V dalších, krásně slunečných dnech, jsme využívali výborných sněhových podmínek a cvičili jsme. A byli lepší a lepší. Do areálu nás vozil skibus dvakrát denně. Jedinou výjimkou bylo středeční odpoledne, kdy je povinný odpočinek. Vyjeli jsme skibusem k hotelu Vista a lanovkou se vydali pod stezku v oblacích. Jelikož bylo krásně, někteří vyrazili na stezku. Dolů se většina vydala čtyřminutovým sjezdem na nejdelší bobové dráze v ČR (3 km). Po večeři vždy probíhaly přednášky (lyžařské desatero, výstroj a výzbroj…) a další soutěže o poklad.     

Poslední čtvrteční večer jsme zhodnotili kurz a rozdali ceny za celotýdenní soutěž. Taktéž byl oceněn pokoj, který nejlépe udržoval celý týden pořádek. Páteční ráno jsme vyklidili pokoje a znovu na svah, ještě si trochu zajezdit. Následoval pozdější oběd, naložení autobusu a cesta domů.

Tomáš Kaluža                                                                                                            

Fotogalerie